Viktor Kažmír
Prechod Ľubovnianskej vrchoviny a Pienin
turistika

začiatok akcie koniec akcie vzdialenosť lokalita Čas a miesto stretnutia
19.8.2020
streda
22.8.2020
4 dni
42 km Ľubovnianska vrchovina dohodneme, vzhľadom na možnú zmenu termínu a komplikovanú dopravu

Trasa

Presun spojmi (SNV - Stará Ľubovňa) - Mníšek n.Popradom (bus zastávka ZŠ) - dolina potoka Pilhovčík (cez usadlosti hore na hrebeň) - hrebeň (štátna hranica) - Eliášovka (1023 mnm) - Przełęcz (sedlo) Gromadzka - Grúnik (Syhla) - sedlo Rozdiel - Vrchriečky (Wierchliczka) - Vysoká - Vysoké skalky (Kapralowa Wysoka) - Šlachovky (Wysoki Wierch) - Lužná skala (Laznia Skala) - Šafranovka - hostel Orlica (Dunajec) - kompa (prechod Dunajca) - Sokolica - Czertezik - Bajków Groń - Koszaryska - Tri koruny - sedlo Szopka - Sromowce Nižne - Červený kláštor - presun spojomi do Sp. N. Vsi
Informácie o akcii

Prechod hrebeňom Ľubovnianskej vrchoviny a Pienin.

Trasa z väčšej časti kopíruje slovensko-poľskú štátnu hranicu.

5 dňová akcia (aj vzhľadom na mierne zložitú dopravu na miesto štartu - Mníšek n. Popradom)

  • Bez ubytovania na trase, spí sa vonku (predpokladám 3 noci - možno viac, záleží na okolnostiach)
  • Každý účastník si zabezpečuje potrebnú výstroj na spanie podľa vlastného uváženia.
  • nutné svietidlo na noc, podľa uváženia (stravy) potreby na varenie (turistický varič). Nespoliehajte sa na možnosť otvoreného ohňa.
  • Po trase sú na poľskej strane viaceré usadlosti, ale keďže som trasu prechádzal v zime, neviem či je tam možnosť na doplnenie stravy a vody. (nespoliehať sa na to, doporučujem zobrať si dostatok zásob, voliť radšej ľahkú, ale energetickú stravu). Určite nepodceňujte dostatok vody !
  • Venujte pozornosť pomeru váha  batožiny / použiteľnosť na trase. Čiže snažiť sa o čo najmenšiu váhu, ale nie na úkor obmedzení, ktoré vám pokazia zážitok z akcie. 

Po zistení záujmu budeme iniciovať stretnutie s prihlásenými, kde podrobne dohodneme všetky záležitosti.

POZOR ! dátum nie je záväzný, záleží na počasí, prihlásení sledujte pozorne možné zmeny !
Vyhodnotenie akcie

Vydarená akcia aj ked s trochou dažďa v prvý deň. 3 bivaky po trase. Predposledný deň nás dobehol Laco, ktorý nastupoval na trasu o deň neskôr. Poslednú noc sme už štyria strávili v sedle Szopka pod Tromi korunami. a ráno sme na nich vyšli. Vyhli sme sa tak davom turistov na vrchole.Zúčastnili sa
Viktor Ka...
Jarka No...
Eliška No...
Laco No...