KST Prielom
Mišo Topoli - nekrológ
oznam (26.4.2023)

Dnes sa lúčime s našim dobrým kamarátom, aktívnym členom nášho oddielu Mišom Topolim.

Bol všestranným športovcom: vášnivým cyklistom, turistom, bežkárom a lyžiarom, ale aj výborným futbalistom, volejbalistom a basketbalistom.

Na stránke www.strava.com sa už 14. januára 2023 pochválil prvým tohtoročným výjazdom na bycikli na Hrabušickú Pílu.

Zúčastnil sa na našom tohtoročnom Zimnom bežkárskom zraze v tretí februárový víkend. V prvý deň absolvoval skiaplinistickú túru. Druhý deň doslova viedol naše potulky na bežkách po okolí poľskej obce Poronin, kde sme boli ubytovaní.

Nasledujúci pondelok 20. februára 2023 ešte v plnej sile odohral svoj posledný futbalový zápas s našou dlhoročnom futbalovou partiou.

A na jeho účte stránky www.strava.com som našiel jeho poslednú aktivitu z 22.februára 2023 - lyžovačku (podľa priložených fotiek za prekrásneho počasie) na jeho obľúbenom svahu v Poráčskej doline (45 km).

Bol pravidelným účastníkom našich prielomáckych cyklozrazov. Jeden z nich dokonca sám organizoval.

Zúčastnil sa väčšiny našich prielomáckych zimných bežkárskych zrazov.

Obľuboval Zimné prechody roklín Slovenského raja. V posledných rokoch hádam nevynechal ani jeden prechod roklín Suchá Belá a Piecky, ale aj výstup Zejmarskou roklinou s bežkami na pleciach a následné zlyžovanie do Novoveskej Huty. Tejto akcie sa zúčastnil aj tohto roku.

Miloval Vysoké Tatry. Poznal ich a schodil hádam všetko, čo sa v nich prejsť dá.

Osobne si veľmi rád spomínam na náš spoločný prechod z Lysej Poľany do Starého Smokovca s výstupom na Východnú Vysokú. Bola neskorá jeseň a hrozil stret s medveďmi, tak sme sa celou Bielovodskou dolinou rozprávali, aj keď už bolo asi veľko povedané.

V Nízkych Tatrách absolvoval s nami Zimný výstup na Ďumbier .

Dá sa povedať, že práve Mišo zriadil cyklistickú sekciu, ktorá sa zúčastňuje našich tradičných každoročných  prielomáckych výstupov na Kráľovu Hoľu.

Najviac asi zbožňoval pohorie, pod ktorým vyrastal - Volovské vrchy a hlavne Buchwald (vrch Bukovec), jeho obľúbený kopec.

Na bicykli mal zasa prejazdené Levočské vrchy (bývalé vojenské pásmo), len čo boli sprístupnené verejnosti.Mišo, prekvapil si nás, až šokoval, svojim nečakaným odchodom. Ostalo po Tebe prázdne miesto, ktoré nik nenahradí.

Česť Tvojej pamiatke !