Jarka Nováková
Kráľova hoľa
VHT

začiatok akcie koniec akcie vzdialenosť lokalita Čas a miesto stretnutia
1.9.2023
piatok
3.9.2023
3 dni
20 km Nízke Tatry 1.9.2023

Trasa
  • 1.9. - príchod do Šumiaca autami alebo bicyklami (cyklo SNV - Šumiac: napríklad: SNV - Hrabušice - Kopanec - Besník - Telgárt - Šumiac, stretnutie cca o 9:00 na začiatku cyklochodníka za Smižanami, prípadne je možné využiť cyklobus - odchod z AS SNV o 9:20)
  • 2.9. - Výstup na Kráľovu hoľu z Pustého poľa, na Pusté pole ide autobus cca o 8:00 zo Šumiaca, návrat do Šumiaca, alebo bicyklami
  • 3.9. 1.alternatíva: cyklo do SNV po rovnakej trase ako prvý deň s možnosťou využitia cyklobusu
  • 3.9. 2. alternatíva - cyklo : Šumiac - Heľpa - Priehyba - Čierny Váh(dolná nádrž) - Spišské Bystré - Hrabušice - SNV
  • 3.9. 3.alternatíva- pešia turistika: Besník - Pod Ondrejiskom - (Ondrejisko) - Pod Hanesovou - Gápeľ - Voniarky - Pod Čižmou - Dobšinská maša - Dedinky (BUS do SNV 16:10, 16:55)

Informácie o akcii

Podarilo sa vybaviť ubytovanie v Šumiaci: chalúpka Rozprávkovo pre 8+3 osoby a Apartmán Šumiac 5 pre 4 osoby. Ubytovania sú blízko seba. Po dohode s niektorými prihlásenými objednáme vírivku za 30€ na deň v Rozprávkove. Mirko Gogoľ ide do Šumiaca autom, je možnosť požiadať ho o prevoz vecí.

Prosíme Ťa, aby si sa prihlásil na akciu do 14.7.2023 do 12:00 v prípade, ak máš záujem o ubytovanie na dve noci. Ubytovanie v prípade počtu prihlásených do 11 bude v Šumiaci, pri vyššom počte v Telgárte. Pripomínam, že 1.9. je štátny sviatok a o ubytovanie je veľký záujem.Vyhodnotenie akcie

Cyklisti to stihli bez dažďa. Peši nie.

Pozri fotky:


Zúčastnili sa
Jarka No...
Viktor Ka...
Peťo Mu...
Ľubica Po...
Laco No...
Miro Go...
Dodo Ka...
Evka Ka...
Renáta Or...
Rado Bu...
Zlaťa So...
Roman So...
Marek Du...
Evka Do...
Milka An...