neprihlásený
Oddiel/Uskutočnené akcie Štvrtok 23. mája 2019 ,  meniny má:  

od 17.09.12

Optimalizácia pre
Získajte Firefox!

59.ročník: Zimný prechod tiesňavami Slovenského raja - Otvorenie na Čingove
6.1.2018

Trasa: 
Trasa č.1 „Kláštorská roklina“ : Čingov – Lesnica (ústie) – Biely potok (ústie) – Biely potok (rázcestie) – Pod Tomášovským výhľadom - Prielom Hornádu (V časť) – Letanovský mlyn – Kláštorská roklina (ústie) – Kláštorisko – Čertova sihoť - Biely potok (rázcestie) – Biely potok (ústie) – Lesnica (ústie) – Čingov

Trasa č.2 „Sokolia dolina“ : Čingov – Lesnica (ústie) – Biely potok (ústie) – Kyseľ (ústie) – Tomášovská Belá – Sokolia dolina (ústie) – Závojový vodopád – Sokolia dolina (vrch) – Biskupské chýžky – Malá Poľana – Suchá Belá (vrch) – Pod Vtáčím hrbom - Kláštorisko – Čertova sihoť - Biely potok (rázcestie) – Biely potok (ústie) – Lesnica (ústie) – Čingov


Otvorenia 59. ročníka Zimného prechod tiesňavami Slovenského raja na dolnom parkovisku na Čingove, sa zhostil predseda sekcie VHT KST Vojtech Jeremiáš, ktorý privítal všetkých prítomných /cca 40 turistov/, poprial všetko dobré v roku 2018, informoval o podmienkach, ktoré je potrebné splniť na to, aby záujemcovia získali oblastný odznak z akcie.
Dnes sme sa rozhodli ísť na trasu cez Prielom Hornádu na Letanovský mlyn a ďalej až k lanovej lávke a Kláštorskou roklinou na Kláštorisko. /Gejza šiel cez Sokoliu dolinu/. Nakoľko už dlhodobo nemrzne, v Prielome Hornádu je na chodníkoch zľadovatená vrstva mokrého, tvrdého a veľmi nebezpečne sa šmýkajúceho snehu, či skôr ľadu. Preto sa veľmi hodia stúpacie železá, alebo aspoň návleky s kovovými hrotmi.
Situácia v Kláštorskej rokline, je však úplne iná. Je celá bez snehu a ľadu, zato plná vody, takže netradične pre toto obdobie sú v rokline vodopády plné vody, namiesto zamrznutých ľadopádov.
Kláštorisko, centrum turistiky Slovenského raja zívalo prázdnotou. Po krátkej zastávke, spestrenej prehliadkou kartuziánskeho kláštora, sme pokračovali po starej ceste až k prameňu Breznovica a odtiaľ Prielomom Hornádu na Čingov.
dĺžka trasy: 20 km
počet zúčastnených: 6
Meno:

Heslo:

prihlasení: 0

internetový ochod v ktorom nájdeš kvalitné vybavenie na cyklistiku, beh a plávanie